O nas

Kilka słów o Stowarzyszeniu.

Wydobywamy na powierzchnię ducha kreatywności.

Jesteśmy wszędzie tam, gdzie sztuka potrzebuje nieco wsparcia, by zostać zauważoną. Swymi działaniami edukujemy zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych, dodając im skrzydeł i pomagając odnaleźć się w zmiennych, dynamicznych realiach rynkowych.

Mimo że nasza działalność opiera się przede wszystkim na wsparciu przedsięwzięć z zakresu festiwali oraz konkursów filmowych, fotograficznych oraz muzycznych, to nie poprzestajemy na nich. Naszym głównym celem jest realizacja ogółu działań kulturalnych i edukacyjnych.

Edukacja.

Prowadzimy szerokopojętą działalność edukacyjną, w której zawarta jest organizacja konferencji, seminariów, szkoleń i wykładów. Wydajemy również książki, czasopisma, płyty, podcasty, materiały audiowizualne oraz broszury związane z celem Stowarzyszenia.

Praktyka.

Organizujemy wydarzenia i warsztaty plastyczne, muzyczne, teatralne oraz filmowe. Wspieramy rozwój sztuki nie tylko na terenie naszego kraju – stwarzamy możliwości wymian międzykulturowych, w szczególności poprzez organizację wyjazdów, warsztatów i prelekcji.

Współpraca.

Współpracujemy m.in. z instytucjami państwowymi, samorządowymi,  ochrony środowiska, naukowo-badawczymi czy innymi organizacjami krajowymi oraz zagranicznymi, których działalność zbieżna jest z celami statutowymi Stowarzyszenia. 

Poznaj nasz zespół.

Anna Huth

Dyrektor Instytutu Sztuk Filmowych i Teatralnych w Szkole Filmowej im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. W 2009 roku uzyskała stopień magistra politologii z wyróżnieniem Rektora na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, tam również w 2019 roku otrzymała stopień doktora nauk o polityce. Absolwentka studium podyplomowego w Niemieckiej Akademii Filmu i Telewizji DFFB w Berlinie poświęconego rynkom dystrybucji filmowej.

 

 

 

 

Ewa Kopacz

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na kierunku Kompozycja i Teoria Muzyki, specjalność teoria muzyki oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Grzegorza Fitelberga w Chorzowie w klasie wiolonczeli. Od 2016 roku realizuje się zawodowo jako nauczyciel muzyki w szkołach podstawowych, pracując z dziećmi w wieku 7-14 lat. Wiolonczelistka Chorzowskiej Orkiestry Kameralnej „Per Tutti”, regularnie bierze udział w licznych projektach orkiestrowych oraz chóralnych na terenie Śląska. Jako kameralistka uczestniczyła w nagraniu płyty „Pax et Bonum Tibi Polonia”, powstałej z okazji uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Jako chórzystka brała udział m. in. w festiwalu Musica Sacra w Loreto oraz w wykonaniu Mszy h-moll Jana Sebastiana Bacha. Zasiadała w Jury Festiwalu Piosenki Religijnej i Ekologicznej „Ekosong” w roku 2019
w Katowicach. 

 

 

 

Kordian Gojowy

Polski reżyser dźwięku, producent muzyczny, wokalista, puzonista, współtwórca kanałów YT i właściciel studia GoMix. Współpracował z najmniejszymi i największymi artystami sceny polskiej i zagranicznej. Zawsze przygotowany, kreatywny i otwarty na nowe wyzwania.

Kamil Gojowy

Manager kultury, działacz społeczny, dyrygent i kompozytor. Magister sztuk muzycznych, teatralnych i filmowych. W latach 2022 – 2024 Wykładowca na międzynarodowym kierunku studiów „Creative Management in New Media” w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Członek Komitetu Sterującego World Choral Conducting Network oraz inicjator powstania w strukturze „Mental Helath Centre”. Koordynator ds. organizacji i promocji Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr. Zawodowo związany z Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jako Główny Specjalista ds. organizacji imprez kulturalnych oraz koordynator zespołu ds. ochrony i promocji górniczego dziedzictwa kulturowego. Inicjator licznych projektów na styku kultury, nauki, edukacji i self care, z których najważniejsze to „Głosy Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024”, „Pierwsze Katalogi Archiwum Historii Mówionej ŚZChiO”, „NOC CHÓRÓW w Rudzie Śląskiej”, „Międzynarodowa Kampania Muzyka Wsparcie osób w depresji” czy „Symfoniczno-Kawowy Eksperyment Kolędowy”, który łączy na jednej scenie: zawodowców, amatorów, klasyków i jazzmanów. Dyrygent Zespołu Śpiewaczego Apertum Cor w Katowic. 

Daniel Stopa

Urodzony 11.08.1988 r. w Olkuszu. Doktorant w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach UŚ. Absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Współpracował jako drugi reżyser, asystent reżysera i montażu przy filmach dokumentalnych: Bracia (reż. Wojciech Staroń), Opera o Polsce (reż. Piotr Stasik), Andrew Warhola. Moja fabryka (reż. Bogdan Dziworski, film w produkcji) Od sześciu lat współpracuje z projektem Polish Docs, promując polskie kino dokumentalne w kraju i za granicą. Na swoim koncie ma współpracę z Krakowskim Festiwalem Filmowym i Festiwalem Filmowym w Gdyni, a także publikacje na temat kina dokumentalnego m.in. dla Focus on Poland, Ekrany, Polish Docs. Jego średniometrażowy debiut dokumentalny pt. „Kiosk” (produkcja: Staron Film) został uznany za najlepszy projekt na DocsBarcelona SpeedPitch.

 

 

 

Ania Gojowa

Absolwentka szkoły muzycznej oraz studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach – specjalizacja z projektowania komunikacji wizualnej i narracji.

Na co dzień pracuje jako specjalistka ds. marketingu oraz prowadzi własną markę rękodzielniczą – Sentymentalna.
Craftworkerka, organizatorka warsztatów kreatywnych i edukacyjnych dla dzieci oraz uczestniczka projektów muzycznych, altowiolistka.

Chcesz wiedzieć więcej? 

Zapoznaj się ze statutem Stowarzyszenia Artifices Artificibus.