Projekty

Projekty, które współtworzymy:

Konkurs na grafikę team4set

Stwórz grafikę na koszulkę i zgarnij 3000 zł!

Wejdź na team4set.pl

Jeszcze przed oficjalnym startem platformy ogłaszamy konkurs na zaprojektowanie grafiki do nadruku na koszulkach o tematyce współpraca ekipy na planie filmowym.

Warunki udziału są niezmiernie proste:

  1. Masz status studenta jednej z polskich uczelni filmowych, artystycznych lub muzycznych
  2. Masz zarejestrowany profil na platformie team4set.pl
  3. Tworzysz grafikę o podanej wyżej tematyce i przesyłasz na e-mail wraz z wytycznymi podanymi w  regulaminie na adres support@team4set.com
  4. Czekasz na wyniki

Czasu nie ma wiele – na zgłoszenia czekamy do 5 kwietnia 2024r.

Do wygrania nagroda pieniężna o wartości trzech tysięcy złotych i super promocja Twojej twórczości podczas organizowanego przez nas wydarzenia na Student Film Market w kwietniu w Katowicach

Regulamin i załącznik.

20. Węgiel Film Festival oraz 2. Student Film Market

Wydarzenia filmowe i branżowe dla studentów szkół filmowych.

Ideą festiwalu jest prezentacja twórczości studentów uczelni filmowych z całego świata szerszej publiczności, a także wzajemna wymiana doświadczeń twórczych i integracja szkół filmowych. Konfrontacja dokonań filmowych jest  dobrą okazją do obserwacji techniki i rzemiosła kolegów. Daje możliwość wymiany zdań na temat prezentowanych poglądów i strony artystycznej filmów. Pozwala zostać docenionym przez profesjonalne jury i liczną publiczność.

Warsztaty z filmu dokumentalnego w New Dehli

Praktyczne warsztaty z reżyserem, montażystą i kierownikiem produkcji filmów dokumentalnych.

Warsztaty filmowe w ramach HIFF 2023 poprowadzili Anna Huth, Grzegorz Paprzycki oraz Jakub Kopeć. Według Kajusa Augustyniaka, dyrektora Polskiego Instytutu w New Delhi, polskie warsztaty filmowe były największą atrakcją festiwalu i ich sukces objawił się między innymi w stosunku liczby chętnych osób do ilości wolnych miejsc. Słowa te niewątpliwie są drogocenną pochwałą w kierunku polskich szkół filmowych i jednocześnie nadzieją, że uda się wypracować pewną powtarzalność, mająca na celu promocje polskiej kinematografii jak i Polski sensu stricto w najbliższych latach.

V konferencja „Mam głos”

Każdy głos ma znaczenie, nawet jeśli nie jest doskonały.

Każdy ma głos. Jedyny w swoim rodzaju, wyjątkowy i bezcenny. I właśnie to staramy się udowodnić, współtworząc konferencję „Mam głos”. Mierzymy się z uprzedzeniami i przekonaniami, otwarcie mówimy, czym jest głos i co się dzieje, gdy go rozwijamy. Do udziału w konferencji zaproszone są wszystkie osoby zajmujące się pracą z głosem: nauczycieli śpiewu, lektorów, aktorów, logopedów, foniatrów, wykonawców, a także pasjonatów śpiewu. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Artystów Euforis.

XV Festiwal Śląskiej Pieśni Chóralnej „MAGNIFICAT"

Dwudniowe wydarzenie w rytmach najpiękniejszych melodii.

Festiwal Śląskiej Pieśni Chóralnej to złożone przedsięwzięcie kulturalne, kierowane zarówno w stronę amatorskiego ruchu śpiewaczego, jak i ogółu społeczności muzycznej i melomanów w Polsce. Impreza łączy w sobie Ogólnopolski Konkurs Chóralny, który podczas XV edycji miał miejsce w Bytomiu oraz Festiwal Pieśni Maryjnej w Piekarach Śląskich. Podczas wydarzenia miejsce miała również wystawa zorganizowaną przez Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego, dotycząca 100 100. rocznicy przyłączenia części Górnego Śląska do Polski. Przygotowali ją dr hab. Maciej Fic, prof. UŚ oraz dra Andrzej Drogon. 

III Noc Chórów w Gliwicach

Niezwykłe wydarzenie muzyki chóralnej na ulicach Gliwic.

Wsłuchaj się w miasto, które śpiewa. Noc Chórów to festiwal, którego celem jest przybliżenie śpiewu chóralnego szerokiemu gronu odbiorców poza atmosferą rywalizacji czy jakiejkolwiek presji. Prezentacje chóralne odbywają się w otwartych przestrzeniach miejskich, chóry nie występują w strojach koncertowych i prezentują dowolnie wybrany przez siebie repertuar w ramach 5 kategorii: muzyka klasyczna, folklor, jazz-pop, sakralna, dziecięca.

Warsztaty zawodów filmowych film:lab

Praktyczne zajęcia z pracy na planie filmowym dla wymagających.

film:lab to seria darmowych zawodowych szkoleń dla przedstawicieli różnych zawodów w ramach pionu reżyserskiego oraz pionu operatora obrazu. Celem szkoleń jest przygotowanie wykwalifikowanej kadry do pracy na planie filmowym w rolach innych niż tylko reżyser oraz operator obrazu. W ramach szkoleń uczestnicy zostaną przygotowani do takich ról jak: mistrz oświetlenia, szwenkier, sekretariat planu (Script&Continuity), data wrangler, grip, asystent reżysera i postprodukcja dźwięku. Szkolenia film:lab dofinansowane są przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, a partnerem strategicznym jest serwis streamingowy Netflix.

Nastaw Ucho vol. 3 i 3/4

Koncert z muzyką produkcji studia Walta Disneya.

W halloweenową noc odtworzyliśmy najpiękniejsze dźwięki produkcji znanych i uwielbianych przez tłumy na całym świecie. W projekcie tym współpracowaliśmy z kilkunastoma utalentowanymi muzykami, którzy dźwiękami melodii zabrali nas w najróżniejsze zakątki świata. Starożytna Grecja, Afryka, Azja, Antarktyda i inne krainy rodem z klimatycznych baśni – a to wszystko w samym sercum Europy, w spokojnych Gliwicach, w których na ten jeden wieczór wszyscy zostaliśmy otuleni ramionami dziecięcej nostalgii.  

 

Noc Chórów w Rudzie Śląskiej

„Muzyka dla wszystkich” – 35 koncertów chóralnych na ulicach Rudy Śląskiej.

Festiwal dedykowany różnym gatunkom muzyki chóralnej powrócił do domu – czwarta edycja Nocy Chórów odbyła się w Rudzie Śląskiej. Niezwykłe wydarzenie w formie muzycznego spaceru, które połączy 19 chórów, 35 wolontariuszy da w rezultacie ponad 13 godzin muzyki. V Noc Chórów w Rudzie Śląskiej to wydarzenie międzynarodowe, gdyż zaproszenie do udziału w nim przyjął węgierski zespół „Cheeky Chamber Choir” z Budapesztu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023  

 

90. rocznica urodzin Henryka Mikołaja Góreckiego

Zespół Śpiewaczy Apertum Cor z Katowic wydał swoją płytę dzięki INICJATYWIE PARTNERSKIEJ ze Śląskim Związkiem Chórów i Orkiestr.

Niezwykła publikacja – nagranie wszystkich 20 pieśni ze zbioru „Z Pieśni Koćielnych na chór mieszany a cappella” ukaże się z początkiem września 2023 r., a dalej liczne koncerty promujące również w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. 

Sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Płyta oraz koncerty promujące zostały dofinansowane z budżetu miasta Katowice w ramach Inicjatywy Partnerskiej COP. 

 

Chóry z całego świata wspierają osoby w depresji! Śpiew jest Leczniczy.

Już po raz trzeci, choć tym razem na międzynarodową skalę odbędzie się interdyscyplinarna akcja promujaca wspierajace ogólny dobrostan organizmu właściwości uczestnictwa w chórze. 

Akcja ma na celu podnoszenie świadomości o chorobie, jaką jest depresja, oraz zachęcenie osób borykających się z tą chorobą do podjęcia aktywności w formie śpiewu w chórze, jako elementu pomocniczego w jej leczeniu oraz profilaktyce. Przynależność do grupy społecznej, jaką jest zespół wokalny, zmniejsza poczucie samotności oraz pozwala odczuć sens kreatywnego zaangażowania we wspólne działania artystyczne. 

Wsparcie finansowe: „The internationalisation of this eventwas supported by the IGNITE project”

 

Nadstaw Ucho powraca z niezwykłym programem "Guardians of the Galaxy"

Grupa działa od 2017r. i nieprzerwanie do dziś działa na terenie Gliwic i Śląska i wspierając działania kulturalne. Grupę tworzy kilka osób, które wspólnymi siłami starają się wspierać twórczość muzyczną.

 

,, Przyjęta formuła wydarzenia zakłada zaprezentowanie muzyki przez osoby, które wcześniej nie miały nigdy okazji ze sobą grać – w tym działaniu dotychczas wzięło udział w sumie ponad 50 muzyków. Dotychczas odbyły się trzy tego typu koncerty: – w 2019r., gdzie motywem przewodnim był pierwszy Woodstock z 1969r., w 2020r., motywem przewodnim był tzw. „Club 27”, oraz w 2022r. gdzie motywem były piosenki z filmów Disny’a. Celem projektu jest wsparcie współpracy lokalnego środowiska muzyków niezależnych i niezwiązanych z wytwórniami. 

Dziękujemy naszym partnerom: Dom100.eu, Euvic, PZO – przedsiębiorstwo zagospodarowania odpadów, Mal-Drew Materiały budowlane, Hapijama Fun Art,
Restauracja & Browar Welders, Centrum Kultury Victoria w Gliwicach, Hala Modeli GZUT, Barierki Śląsk – Barierki ochronne – ogrodzenia tymczasowe.

 

Ruch MAM GŁOS realizuje już VI spotkanie wokół tematyki kultury i biznesu.

Ceny biletów:
– do 10 listopada 78 zł
– od 11 listopada 88 zł

100% kwoty uzyskanej z biletów przekazujemy na statutową działalność Stowarzyszenia Artystów Euforis. 

Wydarzenie online odbędzie się 19 listopada 2023 roku. Konferencja jest dedykowana osobom zainteresowanym wpływem śpiewu na psychikę oraz wspieraniem procesu terapii poprzez wykorzystanie głosu. Wydarzenie skierowane jest do profesjonalnych nauczycieli śpiewu, dyrygentów chóralnych, terapeutów, psychologów i coachów, pasjonatów i popularyzatorów śpiewu. W programie konferencji znajdują się różnorodne panele prowadzone przez ekspertów w dziedzinie śpiewu i psychologii. To wydarzenie pełne wiedzy, inspiracji i możliwości wymiany doświadczeń dla wszystkich, którzy pragną lepiej zrozumieć i wykorzystać potencjał śpiewu w swoim życiu.

 

Symfoniczno-Kawowy Eksperyment Kolędowy powraca w cyklu "Muzyka na Poziomie" Kopalni Guido 320 metrów pod ziemią!

Na scenie: orkiestra symfoniczna, Coffe Experiment, chór i soliści!

Bilety do nabycie w kasach Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu i na stronie: podziemnaprzygoda.pl 

Świateczny tandem muzyków klasycznych, rozrywkowych i chóru to rokroczna propozycja projektu SKEK, nad którym opiekę od roku 2023 sprawuje nasze stowarzyszenie. Ważnym celem wydarzenia jest wzajemna wymiana doświadczeń pomiędzy amatorami i profesjonalnymi muzykami, a także między osobami dorosłymi i młodzieżą. Autorem wyjątkowych opracowań polskich kolęd w stylu filmowo-jazzowym jest kompozytor z Rudy Śląskiej – Tomasz Ptok. Całość jako dyrygent poprowadzi Kamil Gojowy. 

 

V NOC CHÓRÓW w Rudzie Śląskiej/ 5th Night of Choir in Ruda Śląska

Festiwal z hasłem „Muzyka dla Wszystkich powraca”!

Festival with the slogan „Music for All is back”!

 

– Kilkadziesiąt rewelacyjnych zespołów występujących pod oknami mieszkańców, na skrzyżowaniach, w bliskości z zabytakami i dziedzictwem industrialnym Miasta – TAK!
– Ponad 40 wolontariuszy, rekrutowanych wśród młodzieży szkolnej i miłośników śpiewu, którzy w jeden dzień wybiegają maraton – TAK!
– Muyzyka „wpadająca w ucho”, do „tupania nóżką”, ale też wzruszająca i wymagająca w atmosferze wieczoru – TAK, TAK, TAK!
… a to wszystko 25 maja 2024 r. (sobota) w Nowym Bytomiu, Ruda Śląska